Skundas teismui (II etapas)

Home / Teismas prieš SODRĄ / Skundas teismui (II etapas)

2009-07-14 Pensijų fondų dalyvių asociacija pateikė teismui skundą dėl ne visos įmokos pervedimo į pensijų fondų sąskaitas.

Šiuo metu dalis pensijų fondų dalyvių jau yra gavę atsakymus iš Sodros, todėl teismui taip pat pateikė skundus arba artimiausiu metu juos teiks teismui. Primename, kad Pensijų fondų dalyvių asociacijos nariams yra parengtas skundo teismui šablonas. Jį galima rasti prie asociacijos google grupės failų.

Skundais prašoma įpareigoti Sodrą pervesti pensijų fondų dalyviams į jų pensijų
fondų sąskaitas už 2009 m. I ketvirtį ne mažiau kaip 5,5 % pensijų fondų dalyvių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Taip pat prašoma pripažinti, kad visi pensijų fondų dalyviai, kurie sudarė pensijų kaupimo sutartis iki pensijų įmokų sumažinimo, turi teisę, kad į jų pensijų fondų sąskaitas būtų pervesta ne mažiau kaip 5,5 % pensijų fondų dalyvių pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos. Be to, teismo prašoma, jog šis kreiptųsi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar teisės aktais, kuriais sumažintos pensijų įmokos, neprieštarauja Konstitucijai.

Reikalavimai grindžiami teisėtų lūkesčių (teisinės valstybės principo), nuosavybės neliečiamumo, lygybės įstatymui principo, teisės į pensiją pažeidimu, taip pat tuo, kad neteisėtai buvo nustatyta įstatymų grįžtamoji galia.

Pensijų fondų dalyvių asociacijos pirmininkas
Mindaugas Gedeikis

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.