Seimas pradėjo svarstyti pensijų reformos reformą…

Home / Statistika / Seimas pradėjo svarstyti pensijų reformos reformą…

2012/04/10 seimas pradėjo svarstyti pensijų reformos reformas.

Jei Seimas pritartų pateiktiems siūlymams, nuo 2013 m. pradžios iki rugsėjo 1 d. jau kaupiantieji antrosios pakopos pensijų sistemoje galėtų iš jos pasitraukti ir grįžti į „Sodros“ perskirstymo sistemą. Tačiau iki pasitraukimo jau sukauptos lėšos būtų ir toliau investuojamos.

Įstatymų pakeitimais taip pat numatoma laipsniškai mažinti ir ilgainiui panaikinti atskaitymus pensijų fondams nuo įmokų. Jie 2013 m. būtų 2%, po to kasmet mažėtų po 0,5 procentinio punkto, kol pasiektų 0. Šiuo metu didžiausi mokesčiai nuo įmokos pensijų fonduose siekia 3%.

Siūloma, kad nuo 2014 metų sausio 1 dienos į pensijų fondus asmuo mokėtų papildomą 1 proc. dydžio kaupiamąją įmoką, o iš valstybės biudžeto gautų papildomą skatinamąją įmoką, kuri sudarytų 1 proc. vidutinio darbo užmokesčio šalyje. Nuo 2016 metų  papildomos asmens lėšomis mokamos įmokos dydis būtų 2 proc. dalyvio draudžiamųjų pajamų, papildomos iš valstybės biudžeto mokamos įmokos dydis – 2 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.Skatinamosios įmokos būtų mokamos iš valstybės biudžeto.

Pilnus svarstomų dokumentų tekstus ir balsavimus galite rasti čia:

http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.klaus_stad?p_kl_stad_id=-27167

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.