PFDA pranešimas žiniasklaidai: Valdžia ką nori, tą ir daro su būsimosiomis pensijomis

Home / Asocijacijos veikla / PFDA pranešimas žiniasklaidai: Valdžia ką nori, tą ir daro su būsimosiomis pensijomis

Pervedamų įmokų į būsimųjų pensininkų sąskaitas papildomai pensijai kaupti atstatymas nuo kitų metų iki 5,5% pensijai kaupiančio asmens draudžiamųjų pajamų gali būti atidėtas. Tokie vieši valdžios atstovų pareiškimai kelia ir nuostabą, ir verčia sunerimti tiek atskirus pensijai kaupiančius asmenis, tiek aktyvius kaupiančiuosius vienijančią Pensijų fondų dalyvių asociaciją.

Pasirašant sutartis dėl pensijų kaupimo dirbantiesiems valstybė pažadėjo pervesti po 5,5 proc. Tačiau persigalvojo ir įmokas sumažino 64 procentais (sumažinta nuo 5,5% iki 2% pensijas kaupiančių asmenų draudžiamųjų pajamų) numatydama nedidelę kompensaciją, kuri nėra nei proporcinga, nei teisinga. Tokiu būdu valstybė pažeidė ne tik konstitucinius teisėtų lūkesčių ir teisinės valstybės principus, bet tuo pačiu buvo pasikėsinta ir į nuosavybę bei kitas konstitucines vertybes.

„Sulaukę su teisinės valstybės principais prasilenkiančių sprendimų nesitikėjome, kad valdžia galėtų svarstyti dar grėsmingesnius veiksmus. Tačiau, pasirodo, politikai neketina sustoti ir atsižvelgti į daugiau nei vieno milijono asmenų, kaupiančių papildimai pensijai, teisėtus lūkesčius bei konstitucines teises. Tai daroma net nepaisant to, kad klausimas dėl įmokų sumažinimo yra atsidūręs Konstituciniame Teisme, kuriame nagrinėjimo laukia net septyni su įmoku mažinimu susiję prašymai“, – sakė Pensijų fondų dalyvių asociacijos valdybos pirmininkas Marijus Kalesinskas.

Apie Pensijų fondų dalyvių asociaciją

2009 metų gegužės 29 d. įregistruota Pensijų fondų dalyvių asociacija vienija privačiuose pensijų fonduose pensijas kaupiančius asmenis bei siekia ginti jų interesus. Asociacijos veikla nukreipta į pensijų įmokų keitimo teisėtumo užtikrinimą – Asociacija jau kreipėsi į teismus dėl pensijų fondų dalyvių pažeistų teisių apgynimo. Asociacija sieks pensijų fondų valdytojų maksimalaus efektyvumo pensijų fondų dalyvių naudai. Ji taip pat ketina šviesti visuomenę bei sieks daryti įtaką teisės aktų, susijusių su pensijų fondų dalyvių teisėmis ir teisėtais interesais, kūrimą, keitimą, papildymą ar pripažinimą netekusiais galios.

Šiuo metu tai yra pirmoji ir kol kas vienintelė tokia asociacija Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

Marijus Kalesinskas, PFDA valdybos pirmininkas, tel. 8 698 78472, el.p. marijus@kalesinskas.com

Jonas Dirginčius, PFDA valdybos narys, tel. 8 656 97200, el. p. jonas.dir@gmail.com

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.