PFDA pranešimas spaudai

Home / Asocijacijos veikla / PFDA pranešimas spaudai

Vilnius, 2011 m. gruodžio 28 d.

Įmokų į pensijų fondus sumažinimas toliau klampins šalį, dalyviai skųs teismui

Seimo š. m. gruodžio 20 d. priimtas įstatymas, numatantis įmokų į pensijų fondus sumažinimą 2012-aisiais metais nuo 2 proc. iki 1,5 proc., yra galimai neteisėtas ir toliau klampins mūsų šalį į dar gilesnes problemas pensijų srityje. Pensijų fondų dalyvių asociacija dėkoja Lietuvos Respublikos Prezidentei ir jos patarėjų komandai, taip pat Seimo nariams A.Melianui, E.Masiuliui, P.Auštrevičiui, A.Čaplikui ir kitiems politikams, kurie pademonstravo problemos supratimą, įsiklausė į mūsų argumentus ir užkirto kelią visiškam įmokų sustabdymui bei pensijų reformos sužlugdymui.

„Jau 2009 m. esame kreipęsi į teismą, prašydami išnagrinėti įmokų į pensijų fondus sumažinimo teisėtumą. Šiuo metu šie klausimai yra pasiekę Konstitucinį Teismą ir laukia svarstymo eilėje, kuri tikėtina, prieis kitais metais. Dėl paskutinio įmoko sumažinimo taip pat planuojame kreiptis į teismą“, – sakė Pensijų fondų dalyvių asociacijos pirmininkas Mindaugas Gedeikis.

Pensijų fondų dalyviai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad Seimas jau kelintą kartą deklaruoja įmokų sumažinimo „laikinumą“, tačiau kiekvieną kartą sulaužo savo pažadą. „Kai įmokos buvo pirmą kartą sumažintos nuo 2009 m. pradžios, buvo žadama jas po metų atstatyti ir vėliau praradimus kompensuoti padidintomis įmokomis. Jau po pusmečio Seimas įmokas dar kartą sumažino ir pakeitė savo pažadus. Premjeras tuo metu teigė, kad daugiau įmokos nebus mažinamos, tačiau matome, kad ir tai vėl sulaužyta, priėmus naujausius įstatymo pakeitimus“, – kalbėjo Mindaugas Gedeikis.

Pensijų fondų dalyvių asociacija laikosi nuomonės, kad sumažintos įmokos į būsimųjų pensininkų sąskaitas turi būti ne tik atstatytos, bet ir kompensuotos, kaip tai nuspręsta padaryti su esamų pensininkų pensijomis. Asociacijos skaičiavimais, valstybė iš būsimųjų pensininkų dėl iki šiol sumažintų įmokų jau paėmė apie 1,5 mlrd. Litų. Dar 100 mln. litų nebus pervesti kaupiantiesiems 2012-aisiais, įsigaliojus naujai priimtoms įstatymo pataisoms. Šiuo metu sutartis kaupti privačiuose pensijų fonduose yra sudarę virš 1 milijono Lietuvos gyventojų.

Apie Pensijų fondų dalyvių asociaciją

2009 metų gegužės 29 d. įregistruota Pensijų fondų dalyvių asociacija vienija privačiuose pensijų fonduose pensijas kaupiančius asmenis bei siekia ginti jų interesus. Asociacijos veikla nukreipta į pensijų įmokų keitimo teisėtumo užtikrinimą o taip pat pensijų fondų valdytojų maksimalaus efektyvumo pensijų fondų dalyvių naudai siekimą. Asociacija taip pat siekia šviesti visuomenę bei daryti įtaką teisės aktų, susijusių su pensijų fondų dalyvių teisėmis ir teisėtais interesais, kūrimą, keitimą, papildymą ar pripažinimą netekusiais galios.

Šiuo metu tai yra pirmoji ir kol kas vienintelė tokia asociacija Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

Mindaugas Gedeikis, PFDA pirmininkas, tel. 8 685 31925, el. p. mindaugas.gedeikis@gmail.com

Jonas Dirginčius, PFDA valdybos narys, tel. 8 656 97200, el. p. jonas.dir@gmail.com

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.