PFDA pranešimas spaudai: Pensijų fondų dalyvių asociacija pakartotinai prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą

Home / Statistika / PFDA pranešimas spaudai: Pensijų fondų dalyvių asociacija pakartotinai prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą

Pensijų fondų dalyvių asociacija (PFDA) Vilniaus apygardos administraciniam teismui įteikė Asociacijos skundą, kuriuo prašoma įpareigoti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos („Sodra“) pervesti į būsimųjų pensininkų sąskaitas ne mažiau kaip 5,5 proc. jų pajamų, kaip tai ir buvo numatyta startavus Pensijų kaupimo Sistemai 2004 metais. Šis kreipimasis susijęs su Vyriausybės sprendimu neapibrėžtam laikotarpiui pratęsti sumažintų įmokų į pensijų fondus galiojimą.

Ketvirtadienį įteiktame skunde Vilniaus apygardos administracinio teismo prašoma kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar įstatymų pakeitimai, susiję su įmokų į pensijų fondus atstatymo iki buvusio dydžio panaikinimo, neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

„Seimas buvo nustatęs, kad įmokos iki 5,5 proc. pensijai kaupiančio asmens draudžiamųjų pajamų į pensijų fondus bus atstatytos nuo 2011 metų. Tačiau valdžia dar kartą persigalvojo. Taip pažeidė ne tik teisėtus lūkesčių principą, bet dar kartą pasikėsino į daugiau nei vieno milijono asmenų, kaupiančių savo būsimai pensijai, nuosavybę. Mes tikimės, kad bus kreiptasi į Konstitucinį Teismą ir Teismas patvirtins, kad Seimas nusižengė Konstitucijai“ – sakė Pensijų fondų dalyvių asociacijos valdybos pirmininkas Marijus Kalesinskas.

PFDA mano, kad sumažinusi įmokas į pensijų fondus valstybė pažeidė susitarimą su būsimaisiais pensininkais, nes mainais už jų sprendimą dalyvauti Pensijų kaupimo sistemoje valstybė gavo teisę mokėti mažesnes pensijas ateityje.

„Dabar šie sprendimai atrodo smulkmena ir valstybės vadovų pateikiami kaip neišvengiamybė, tačiau jie nepasako visos tiesos – po keliasdešimt metų milijonas dirbančiųjų gaus keliomis dešimtimis ar net šimtais litų mažesnes pensijas. Manau, kad didžiausia problema yra ta, kad sprendimas paimti iš būsimųjų pensininkų jų ateities pensijas valstybėje jau nebelaikoma problema“, – sakė Pensijų fondų dalyvių asociacijos valdybos pirmininkas.

Apie Pensijų fondų dalyvių asociaciją

Pensijų fondų dalyvių asociacija vienija privačiuose pensijų fonduose pensijas kaupiančius asmenis bei siekia ginti jų interesus. Asociacijos veikla nukreipta į pensijų įmokų keitimo teisėtumo užtikrinimą. Asociacija sieks pensijų fondų valdytojų maksimalaus efektyvumo pensijų fondų dalyvių naudai. Ji taip pat ketina šviesti visuomenę bei sieks daryti įtaką teisės aktų, susijusių su pensijų fondų dalyvių teisėmis ir teisėtais interesais, kūrimui, keitimui, papildymui ar pripažinimui netekusiais galios.

Šiuo metu tai yra pirmoji ir kol kas vienintelė tokia asociacija Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

Marijus Kalesinskas, PFDA valdybos pirmininkas, tel. 8 698 78472, el.p. marijus@kalesinskas.com

Jonas Dirginčius, PFDA valdybos narys, tel. 8 656 97200

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.