Pensijų Fondų Dalyvių Asociacija kreipėsi į seimo narius

Home / Asocijacijos veikla / Pensijų Fondų Dalyvių Asociacija kreipėsi į seimo narius

Pensijų Fondų Dalyvių Asociacija 2012/06/27 kreipėsi į visus seimo ir vyriausybės narius su sekančio turinio pareiškimu:

DĖL SOCIALINIŲ REIKALŲ IR DARBO KOMITETO IŠVADŲ
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PENSIJŲ SISTEMOS REFORMOS ĮSTATYMO 2, 3, 4 IR 8 STRAIPSNIŲ
PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO (XIP-3381(2)) (2012 m. birželio 15  d. Nr. 103-P-29)

Gerb. Seimo nary,

Kreipiamės į Jus, kad būtų sustabdyta neteisybė ir nebūtų priimtas daugybei Lietuvos gyventojų žalingas pensijų sistemos reformos įstatymo pakeitimas, dėl kurio Jūs balsuosite š.m. birželio 28 d.

Atkreipiame dėmesį į SRDK išvadą Nr.7.2, kurioje siūloma įstatymo 8 str. pakeisti taip, kad žmonės, dabar kaupiantys pensijai II pakopos pensijų fonduose, nesuskubę raštu patvirtinti, kad nori pervedinėti papildomas įmokas, bus PRIEVARTA „grąžinti“ į SODROS sistemą, t.y. jiems nebus pervedamos įmokos į jų sąskaitą pensijų fonde IŠ VISO. Manome, kad tai yra visiškai neteisinga daugelio kaupiančiųjų (kurių šiuo metu yra virš 1 milijono) atžvilgiu, nes iš tokios didelės visuomenės grupės tikrai bus daug tokių, kurie nespės laiku pranešti, kad jie nori pervedinėti papildomas įmokas, nesuprasdami, kaip veiks naujoji sistema po pakeitimų. IR NEGALIMA REIKALAUTI, KAD ŽMOGUS BŪTINAI PRITARTŲ SISTEMOS PAKEITIMAMS! JEI INDIVIDAS NEGALI AR NENORI KAUPTI PAPILDOMAI, JAM TURI LIKTI GALIOTI ANKSTESNĖS KAUPIMO SĄLYGOS! Būtent tokį pasiūlymą buvo pateikusi mūsų, kaupiančiųjų, asociacija, tačiau kai kurie SRDK nariai jį iškreipė į dėl balsavimo pateikė visai kitokį, demokratijos principams prieštaraujantį, variantą.

Prašome į tai atsižvelgti ir nebalsuoti dėl SRDK pasiūlyto įstatymo 8 straipsnio pakeitimo.

Pagarbiai,

Jonas Dirginčius
Pensijų fondų dalyvių asociacijos valdybos narys

Gal būt tai iš dalies įtakojo, jog seimo nariai nesiryžo balsuoti už pateiktus nutarimus ir nutarė atidėti sprendimo priėmimą iki rudens.

Plačiau apie tai skaitykite Verslo Žinių straipsnyje http://vz.lt/?PublicationId=d7218510-d531-4b6d-8ded-936fbde500ce

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.