Kiekviena prastovos diena mažina būsimą pensiją – paskaičiuokite, kiek galite netekti

Home / Spauda / Kiekviena prastovos diena mažina būsimą pensiją – paskaičiuokite, kiek galite netekti

Šaliai užsidarius karantine, prastovos ir atlyginimų karpymai sumažino ne tik pajamas dabar, bet ir ateities pensijos perspektyvas. Daliai senatvėje tai reikš kelis centus per mėnesį, kitiems – kelis procentus nuo vidutinės pensijos. Labiausiai nukentės tie, kurių prastovos buvo ilgos ir pajamos sumažėjo reikšmingai. Pasinaudokite „Delfi“ skaičiuokle, kad įvertintumėte, kiek sumažėjusios pajamos paveiks jūsų būsimą senatvės pensiją.

Būsimoji kiekvieno asmens pensija susidės mažiausiai iš trijų dalių. Pirmoji priklauso nuo įgyto stažo – tai bendroji „Sodros“ pensijos dalis. Prastovos šios pensijų dalies nepaveiks visiškai, jei mokamas bent minimalus mėnesinis atlyginimas. Tokį atlyginimą darbdaviams kompensavo Vyriausybė. Tačiau netekus darbo – kiekvienas prarastas stažo mėnuo iš būsimos pensijos nubraukia 48 centus. Gera žinia – ši pensijos dalis apskaičiuojama nuo visų metų atlyginimo, tad vieną nedarbo mėnesį gali kompensuoti kiti mėnesiai, jei atlyginimas didesnis nei minimumas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/kiekviena-prastovos-diena-mazina-busima-pensija-paskaiciuokite-kiek-galite-netekti.d?id=85697279

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.