Iš būsimųjų pensininkų per keturis mėnesius jau atimta maždaug 224 mln. litų

Home / Statistika / Iš būsimųjų pensininkų per keturis mėnesius jau atimta maždaug 224 mln. litų

Iš būsimųjų pensininkų ekonominės krizės padariniams spręsti Seimo sprendimu birželio-rugsėjo mėnesiais jau atimta maždaug 224 mln. litų. Žinant, kad papildomą pensijos dalį kaupia beveik milijonas dirbančiųjų, per paskutinius keturis mėnesius kiekvienas iš jų valstybės finansinėms problemoms spręsti buvo priverstas atiduoti po maždaug 224 litus.

Iš šios sumos maždaug 217,5 mln. litų nepasiekė pensijų kaupimo sistemoje dalyvaujančių dirbančiųjų sąskaitų dėl to, kad buvo sumažintos įmokos iš „Sodros“ nuo 5,5 iki 3 proc. dirbančiojo gaunamų pajamų. Dar beveik 6,5 mln. litų būsimųjų pensininkų nuostolių susidarė dėl to, kad šią sumą iš investicijų būtų uždirbusios sąskaitų nepasiekusios lėšos.

„Mes suprantame, kad visai šaliai bendromis jėgomis reikia bristi iš ekonominės krizės, tačiau dabartiniai dirbantieji nukentės dvigubai – jie turi ne tik atlaikyti atlyginimų mažinimą ar net atleidimą šiuo metu, bet ir Seimo sprendimu iš jų atimami senatvei kaupiami pinigai. Todėl mes ketiname nuolat priminti šalies vadovams ir politikams, kiek jie paėmė iš mūsų teisėtai kauptų lėšų ir reikalausime, kad ši skola būtų grąžinta, kai tik ekonominė situacija pagerės“, – sakė Pensijų fondų dalyvių asociacijos pirmininkas Mindaugas Gedeikis.

Būsimieji pensininkai jau kreipėsi į teismą su reikalavimu grąžinti nusavintus pinigus ir pasiekė, kad teismas kreiptųsi į Konstitucinį Teismą dėl šio sprendimo atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui. Jeigu būtų nuspręsta, kad Konstitucijai yra nusižengta, Seimas turėtų atšaukti šį savo sprendimą.

Apie Pensijų fondų dalyvių asociaciją

Šių metų gegužės pabaigoje įregistruota Pensijų fondų dalyvių asociacija ketina suvienyti privačiuose pensijų fonduose pensijas kaupiančius asmenis bei ginti jų interesus. Asociacijos veikla bus nukreipta į pensijų įmokų keitimo teisėtumo užtikrinimą, taip pat sieks pensijų fondų valdytojų maksimalaus efektyvumo pensijų fondų dalyvių naudai. Ji taip pat švies visuomenę bei sieks daryti įtaką teisės aktų, susijusių su pensijų fondų dalyvių teisėmis ir teisėtais interesais, kūrimą, keitimą, papildymą ar pripažinimą netekusiais galios.

Šiuo metu tai yra pirmoji ir kol kas vienintelė tokia asociacija Lietuvoje.

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.