Pranešimas žiniasklaidai: Pensijų fondų dalyvių asociacija dar kartą kreipėsi į „Sodrą“ dėl sumažintų įmokų

Home / Statistika / Pranešimas žiniasklaidai: Pensijų fondų dalyvių asociacija dar kartą kreipėsi į „Sodrą“ dėl sumažintų įmokų

Pensijų fondų dalyvių asociacija šiandien kreipėsi į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos („Sodra“), dar kartą reikalaudama pervesti trūkstamą dalį pensijų įmokų, kurios nebuvo pervestos nuo 2009 m. sausio 1 d.

Pervedamų įmokų į būsimųjų pensininkų sąskaitas papildomai pensijai kaupti atstatymas nuo kitų metų iki 5,5% pensijai kaupiančio asmens draudžiamųjų pajamų buvo atidėtas, kai buvo paskelbtas tai numatantis įstatymas. Tokie valdžios veiksmai kelia nuostabą ir verčia sunerimti tiek pensijai kaupiančius asmenis, tiek Pensijų fondų dalyvių asociaciją. Juo labiau, kad pensijų įmokos tarifą nuspręsta atstatyti tik, kai bus konstatuota, kad valstybėje pasibaigė mistinė ypatingoji padėtis.

Primename, kad pasirašant sutartis dėl pensijų kaupimo valstybė dirbantiesiems pažadėjo pervesti po 5,5% pensijas kaupiančių asmenų draudžiamųjų pajamų. Dėl to, kad kaupia senatvės pensiją fonde, gyventojai gaus mažesnę „Sodros“ pensiją. Gyventojo kaupiama suma asmeninėje sąskaitoje pensijų fonde turėjo būti atsvara „Sodros“ pensijos sumažėjimui. Tačiau Vyriausybė persigalvojo ir pervedimus iš gyventojų sumokamų mokesčių į pensijų fondus sumažino 64 procentais (sumažinta nuo 5,5 iki 2 procentinių punktų). Be to, šį mėnesį buvo nuspręsta panaikinti ir tas įstatymo nuostatas, kurios numatė nors ir menką kompensaciją už patirtus praradimus. Tokiu būdu valstybė pažeidė ne tik konstitucinius teisėtų lūkesčių ir teisinės valstybės principus, bet tuo pačiu buvo pasikėsinta ir į nuosavybę bei kitas konstitucines vertybes.

„Sulaukę su teisinės valstybės principais prasilenkiančių sprendimų nesitikėjome, kad valdžia galėtų priimti dar grėsmingesnių. Tačiau, pasirodo, politikai neketina sustoti ir atsižvelgti į daugiau nei vieno milijono asmenų, kaupiančių papildomai pensijai, teisėtus lūkesčius bei konstitucines teises. Tai daroma net nepaisant to, kad klausimas dėl pensijų įmokų sumažinimo yra pasiekęs Konstitucinį Teismą, kuriame nagrinėjimo laukia daugiau kaip penki su įmoku mažinimu susiję prašymai“, – sakė Pensijų fondų dalyvių asociacijos valdybos pirmininkas Marijus Kalesinskas.

Apie Pensijų fondų dalyvių asociaciją

2009 metų gegužės pabaigoje įregistruota Pensijų fondų dalyvių asociacija vienija privačiuose pensijų fonduose pensijas kaupiančius asmenis bei siekia ginti jų interesus. Asociacijos veikla nukreipta į pensijų įmokų keitimo teisėtumo užtikrinimą. Asociacija sieks pensijų fondų valdytojų maksimalaus efektyvumo pensijų fondų dalyvių naudai. Ji taip pat ketina šviesti visuomenę bei sieks daryti įtaką teisės aktų, susijusių su pensijų fondų dalyvių teisėmis ir teisėtais interesais, kūrimui, keitimui, papildymui ar pripažinimui netekusiais galios.

Šiuo metu tai yra pirmoji ir kol kas vienintelė tokia asociacija Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

Marijus Kalesinskas, PFDA valdybos pirmininkas, tel. 8 698 78472, el.p. marijus@kalesinskas.com

Jonas Dirginčius, PFDA valdybos narys.

Susisiekti

Turite klausimų ? Parašykite mums.